Intranet / Internet Güvenlik Çözümleri

Tümleşik İletişim Çözümleri IP Telefon Çözümleri Çağrı Merkezi Çözümleri Yapısal Kablolama Network Çözümleri Intranet / Internet Güvenliği Akıllı Bina Çözümleri

Güvenlik Çözümleri

Güvenlik, Internet Ekonomisi'ni olanaklı kılan bir özelliktir ve e-iş stratejilerinin temel bileşenlerinden biri olmak zorundadır. Kuruluş ağı yöneticileri ağlarını daha fazla kullanıcıya ve uygulamaya açtıkça daha büyük riskler alırlar. Organizasyonlar bu riskleri alırken, güvenlik duvarı, Güvenlik Saldırı Algılama Sistemleri ve Sanal Özel Ağ ürünleri e-iş çözümlerinin başarılı ve güvenli kurulumunu sağlamaktadır. Güvenliğin esas amaçlarından biri de kurumlar için kritik olan verilerinin de korunmasıdır.

İçerik Güvenliği Yönetimi

Bilişim sistemlerin güvenliği son yıllarda büyük ölçüde komplex bir hale gelmiştir. İçerik saldırılarındaki artış, kurumların güvenliğinin sağlanması için içerik güvenliğine sezgisel ve agresif yaklaşımlara ihtiyaç duymaktadır. İstenmeyen e-posta'ların, virüslerin, spamların, kurum kaynakları silebilen ve üretkenliği engelleyen saldırıların engellenmediği sistemlerin güvenli olduğu söylenemez. eTrust Secure Content Manager, organizasyonunuzu tehdit eden içerik güvenliğinin önemli noktalarının güvenliğini sağlamaktadır.

İçerik Güvenliği Yönetimi ile müşterilerimize sağladığımız çözümler aşağıdaki gibidir:

E-Posta içerik güvenliği ve anti-spam filtreleme: İstenmeyen içeriklerin olduğu e-posta'ların ve spam e-postalarının filtrelenmesi ile çalışanların verimliliği artırılmaktadır.

WEB içerik filtreleme ve URL filtreleme: Kurumunuzdan çıkan internet trafiğini ve URL adresleri gözlemlenerek, kurumunuzun tanımlanan iş kuralları dahilinde olan trafiğe izin verilip, diğer trafiğin engellenmesi sağlanmaktadır. Çok amaçlı antivirüs koruma: Virus içeren e-postaların kurumun kendi ağına girmeden "GateWay" üzerinde engellenmesi ile iş uygulama ve e-posta sunucuların viruslerden etkilenmesi önlenmektedir.

Veri gizliliği gözetimi: Kurumdan yollanan e-posta içeriğinde, tanımlayabileceğiniz anahtar kelimeler ile güvenlik politikaları ve kuralları, kuruma özel bilgilerin dışarıya gönderilmesi engellenebilmektedir. Bu sayede kuruma özel bilgiler ve kanunlarca yasaklanmış içeriklerin kurumdan yollanması engellenmektedir.

Kötü niyetli yazılımlardan korunma: Java, ActiveX and VBScript gibi belli web siteleri ziyaret edildiğinde otomatik olarak çalışan yazılım kodları ile gelen atakların önlenmesi sağlanmaktadır.