Network Çözümleri

Tümleşik İletişim Çözümleri IP Telefon Çözümleri Çağrı Merkezi Çözümleri Yapısal Kablolama Network Çözümleri Intranet / Internet Güvenliği Akıllı Bina Çözümleri

Günümüzde pek çok şirketin yönetim, üretim, satış, teknik servis, depolama ve sevkiyat faaliyetleri birden fazla yerden gerçekleştirilmektedir. Bölge müdürlükleri oluşturulmakta, lojistik merkezleri şehrin trafiğinden çıkarılıp alan maliyetlerinin daha düşük olduğu yerlere taşınmakta, müşterilere daha yakın olmak için çok farklı lokasyonlarda temsilcilikler kurulmaktadır. İş süreçlerimizi bilgisayar ortamına geçirmek, verimliliğimizi artırmakta ve iş akışımızı kolaylaştırmakta. Kurumsal Kaynak planlaması (ERP) ve müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) paketleri, muhasebe programları, e-mail, dosya (File server), web sunucuları, e-iş (B2B,B2C) uygulamaları gibi pek çok farklı servis bir arada çalışanlarımız, iş ortaklarımız ve müşterilerimiz ile ilişkilerimizi yönetmekte. Tüm bu servisler topluluğu; ses ve video paketleri ile birlikte yerel alan ağımız, geniş alan ağımız ve Internet üzerinde çalışıyorlar.

Merpa İletişim, sistem entegrasyonunun bir bütün olduğuna inanmaktadır. Sağlıklı çalışan ve yönetilebilen akıllı bir yerel ağ, performans beklentilerinizin ve yaşadığınız darboğazların kesin bir çözümüdür.

WAN Danısmanlık Hizmeti

Uzak mesafelerde bulunan ag teknolojilerinin birbiri ile iletisim kurmasını saglamaktadır. Ag teknolojisinin giderek gelismesi ile görüntü, ses ve bilgi alısverisi aynı platformda gerçeklestirilmektedir. Farklı lokasyonlar, çesitli cihazlarla biribirine baglanır. Evinizde, ofisinizdeymis gibi çalısabileceginiz ortamlar hazırlamak, kurulacak kamera sistemiyle dilediginiz noktayı gözlemleyebilmek gibi olanaklar WAN teknolojisiyle sunulmaktadır.

LAN Danısmanlık Hizmeti

Belirli bir alanda olusturulan kablolu ve kablosuz ag teknolojisidir. Genelde küçük ve orta ölçekli firmaların sistem ve ag teknolojisinde tercih edilmektedir. Printer, tarayıcı ve ortak dosya paylasımı gibi ortak kullanıma açılacak kaynaklara erisimi mümkün kılar. İnternet baglantınızı ortak kullanmanız bu sistemde mümkündür.

Yapılacak yatırımların gelisen teknolojilere uygunluk kontrolü

Kurum ve Firmalar, kullanılan kablo sistemi, istemciler, kiralık hat, serverlar, firewall, kablolu ve kablosuz donanımlar vb. yapıların ileriki dönemlerde artısları veya yer degisimleri göz önünde tutularak, teknolojik özelliklerle paralel yatırımlara yönlendirilmektedir.