MERPA Kimdir ?

1995 yılında telefon santrallarının teknik servis desteğini vermek amacıyla kurulan firmamız MERPA İletişim Sistemleri LTD. ŞTİ., iletişim alanında müşterilerine uçtan uca ses ve veri çözümleri üretmektedir. 1985 yılından itibaren NETAŞ / NORTEL NETWORKS bünyesinde hizmet veren Satış ve Teknik Servis kadrosunun ayrı bir şirket çatısı altında birleştirilmesi ile oluşan firmamız, uzman teknik kadrosu ile ülke çapında ve Nortel Networks’ün yurtdışı operasyonlarında (Balkanlar, Afrika, Orta Doğu, Orta Asya) hizmet vermeye devam etmekte olup, bugün müşterilerine gelişmiş katma değerli çözümler yaratmaktadır. Firmamız, İstanbul Genel Merkez, Ankara ve İzmir’deki satış ve teknik destek ofislerimiz ve deneyimli kadrosuyla Türkiye’nin her bölgesine yaygın hizmet vermektedir.

Müşterilerine yarının tümleşik ses-veri-görüntü sistemlerini anahtar teslimi projelerle sunan MERPA, kullanıcıların iş süreçlerine en yüksek katma değeri sağlayacak çözümleriyle Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilen örnek projelere imza atmaktadır. Telefon Santralı ve uygulamaları, Birleşik Mesajlaşma Sistemi, VoIP uygulamaları, IP Telefonu, Çağrı Merkezi, DECT Telsiz Telefon sistemlerinde ciddi bir birikime sahip olan MERPA, sürekli eğittiği kadrosuyla yurtdışında da birçok ülkeye AVAYA teknik servis desteği hizmeti vermektedir. Bugüne kadar birçok başarılı projeye imza atan MERPA, Türkiye’nin en büyük kurumlarında çalışan 16 - 16.000 port‘luk Telefon santrallarına satış sonrası servis desteği vermektedir. İletişim teknolojilerindeki gelişmeleri yakından takip eden firmamız gelecek teknolojilerin ağ tümleştirmesine doğru gittiğini görerek bünyesinde Network departmanı oluşturarak, müşterilerinin yapısal kablolama, Yerel Alan Ağı LAN, Geniş Alan Ağı WAN, Transmisyon ve Internet güvenliği gibi uygulamalarını ses uygulamalarıyla tümleştiren birçok projede entegre iletişim çözümleri sunabilmektedir.

MERPA’nın önümüzdeki dönem için hedefi, müşterilerine uçtan uca çözümler sunan ve bilişim sektöründe aranılan, en güvenilir ve doğru çözümler sunan bir Sistem Entegratörü olmaktır. Satış sonrası hizmetleriyle müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmayı hedefleyen MERPA, Yapısal Kablolama ve Altyapı projeleri ile de sektörde ses getirmeye devam etmektedir.